Našu činnosť je projektovo orientovaná, bez geografického ohraničenia. Pomáhame ľuďom počas celého roka.
Víziou OZ NÁDEJ NA POMOC je udržanie statusu silnej a stabilnej mládežníckej organizácie, ktorá poskytuje služby a produkty pre sociálne slabších. Sústredíme sa na rozvoj mládeže a detí v oblastiach rozvoja osobnosti, demokracie, historického vedomia o Slovensku i o zahraničí.
Naše občianske združenie pomáha sociálne slabším rodinám, menšinám a ľuďom so ZŤP formou vecných a finančných darov.
Svoje pôsobenie rozširujeme do všetkých okresov a krajov Slovenska, na celosvetovej i medzinárodnej úrovni. V našom záujme je vytvorenie početnej členskej základne aktívnych členov, ktorá sa orientuje na realizáciu projektov (služieb a produktov) zameraných na rozvoj detí a mládeže.
Cieľom občianskeho združenia NÁDEJ NA POMOC je získanie spoločenského uznania a povedomia v odbornej i laickej verejnosti pre kvalitu svojej činnosti. NÁDEJ NA POMOC si udržiava ekonomickú stabilitu s výkonným manažmentom.
Hlavné ciele
- rozvoj osobnosti, najmä detí vychovávaných v detských domovoch a odchovancov detských domovov
- pomáhať im pri integrácii do spoločnosti, pri hľadaní ubytovania
- podpora rozvoja demokracie a historického vedomia
- realizácia pomoci odchovancov z detských domovov do domu na polceste
- sociálne centrum NÁDEJ Gbelce
- finančné zbierky
- kultúrne podujatia
- pomoc pre sociálne slabšie rodiny, menšiny, ľudí so ZŤP a ľudí bez domova
- spolupráca s inými občianskymi združeniami, nadáciami
Činnosť NÁDEJE NA POMOC je realizovaná najmä týmito základnými programami činnosti:
- Program celoročných projektov pre deti z detského domova a odchovancov detského domova o Program pobytových akcií v letných semestroch
- Program benefičných podujatí
- Program edičnej činnosti o Propagácia pomoci sociálne slabším rodinám, menšinám, ľuďom so ZŤP a ľuďom bez domova
NÁDEJ NA POMOC kladie pri svojich výchovných, vzdelávacích i voľnočasových projektoch dôraz najmä na interaktivitu, osobný zážitok, dotyk, aktívny – zdravý životný štýl, pohyb, pobyt v prírode, táborový život, kritické a tvorivé rozmýšlanie, samostatnosť, otvorenosť, zodpovednosť, toleranciu a konštruktívny prístup k riešeniu problémov. Súčasťou aktivít NÁDEJE NA POMOC je aj oboznamovanie sa s výtvarným umením, hudbou, remeslami, tradíciami, ľudovými zvykmi či históriou vlastného a iných národov.
Projekt Dajme im šancu pre mladých dospelich ktorý odchádzajú z detských domovov. Ďakujeme taktiež našim partnerom projektu CDR Holíč, CDR Skalica, CDR Kolíňany, CDR Topoľčany, ktorý sa podujali spolu s naším združením podať pomocnú ruku pri uplatnení sa v živote. Taktiež ďakujeme našim partnerom ktorý sa rozhodli pomôcť a tak uľahčiť cestu nového štartu života mladým dospelim. ĎAKUJEME